NFT Nedir, Ücretsiz NFT Oluşturma, Ücretsiz NFT Satış Siteleri

Son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan   NFT, en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kripto para konusuyla ilgilenen çoğu kullanıcı aynı zamanda NFT terimini de araştırmaktadır. Genel olarak değiştirilemez token olarak sunulan NFT, diğer kripto paralar gibi  takas edilmiyor. Spordan müziğe ve sanal gayrimenkule kadar oldukça çeşitli olan  dijital varlıklar, milyonlarca dolara satılarak dikkatleri çekiyor. Bu makaleciğimizde “NFT nedir, ücretsiz NFT oluşturma, ücretsiz NFT satış siteleri?” gibi birden  çok kişicinin aklına takılan sorucıları cevapalayacağız.

NFT nedir?

Tam adı Non-Fungible Token olan NFT, karşılıksız token anlamına gelmektedir; bu, kısaca, yalnız size ait olan, türünün tek örneği bir dijital varlık olduğunu göstermektedir. finans ve sanat dünyasında popüler hale gelen NFT, dijital ürünlerin sahipliğini kanıtlayan benzersiz bir tanımlayıcıdır.

NFT teknolojisi, müzik, oyun, film ve benzeri sanat eserlerinin değiştirilmesini ya da taklit edilmesini zorlaştırmasından dolayı daha da popüler bir hale geldi. Blok zincirindeki bir para birimini ifade eden token, Ethereum ya da Bitcoin gibi kripto para birimlerinde takas edilebilirken NFT Coin takas edilemez. NFT’nin kopyalanamamasının sebebi  kopyalanması mümkün olmayan dijital bir imzaya sahip olmasıdır.

ücretsiz nft yapma

 

 

NFT nasıl yapılır?

Başlangıçta kulağa oldukça karışık gelen NFT teknolojisi, dijital dünyanın sunduğu imkanlar sayesinde gittikçe kolaylaşıyor. NFT,  Ethereum isimli blok zinciri geliştiricileri tarafından hazırlanmaktadır. Bu blok zincirlerinin kaybolmamasını sağlamak ve işlemlerin kolay bir şekilde gerçekleştirmesini kolaylaştıran  platformlar yer almaktadır.

Her blok zincirinin  cüzdan ve pazar yeri hizmeti farklıdır. Bundan dolayı da kullanım ağı geniş  ve güvenilir olan  blok zincirlerinden birini seçmek oldukça önem arz etmektedir. Tüm bunlara yaptıktan  sonra da cüzdanınızı bağlamanıza ve NFT’ye çevirmek istediğiniz dosya ya da resmi yüklemenize izin veren bir platforma üye olmanız gerekmektedir. Daha sonraysa NFT’ye dönüştürmek  istediğiniz sanat  eserlerini platforma yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz NFT Satışı Yapılabilen Siteler

OpenSea

OpenSea GAS Fee ücretleri olmadan NFT yapma ve satma olanağı tanımaktadır. Dünyanın en büyük  NFT  platformlarından biri olup, cüzdanınızda 0 ETHS olduğu durumlarda bile işlem yapabilmenize olanak sağlar. Bunun içine Polygon Network on OpenSea veya  Mintable Marketplac kullanabilirsiniz.

NFT yapma sitesi için  bir dijital cüzdanınız olması gerekmektedir. Aksi takdirde işlemleri yapma olanağınız tüm NFT platformlarında olduğu gibi olmayacaktır. Bunun için Meta Mask’a geçerek cüzdan oluşturmalısınız.

Eğer bir OpenSea kullanıcı hesabınız yoksa  bir hesap oluşturmanız gerekir. Gerekli bütün işlemler, OpenSea sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Hesap açılınca hesabı Meta Mask’a bağlamanız gerekmektedir.

Bu işlemleri tamamladığında  bir koleksiyon oluşturmalısınız. Yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra esere  isim ve açıklama girilmeli ve yayınlanacağı kategori belirtilmelidir. Ardından da telif ücreti seçilir Bu ücret en fazla %10’dur.

NFT’nizi oluşturunca satış için listelemeniz gerekmektedir. Bu ekranda satışa sunduğunuz fiyat bilgisi verilir. NFT siteleri içinde OpenSea  işlemleri bu şekilde kolayca tamamlanır.

NFT nedir

Nafter

NFT pazarı olarak tercih edebileceğiniz ücretsiz sitelerden biride Nafter’dir. 30 Eylül 2021 tarihinde ekip tarafından  komisyon ücretleri yüzde 0’a çekilmiştir. Bu sayede NFT işlemleri, ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ancak isteyenler BNB, NAFT ile işlemler de  yapabilmektedir.

Sistemden yararlanmak istiyorsanız, sadece şu işlemleri takip etmeniz gerekmektedir;

  1. Nafter’e kayıt olun.
  2. Meta Mask sistemini web tarayıcınıza kurun.
  3. Meta Mask’a BSC Networkü ekleyin.
  4. Nafter’e giriş yaptıktan sonra oluşturduğunuz cüzdanı ekleyin:
  5. Sağ üstte bulunan New Post butonunu seçin.
  6. Enter Pirce butonunu kullanarak, hangi token ile satmak istediğinizi belirtin.

Bu işlemler ardından tüm işlemler tamamlanmaktadır. Nafter, tüm işlemlerde yüzde 0 komisyon belirtse de söz konusu oranları kişisel olarak kontrol etmeniz de önerilmektedir.

bu içeriğimizde NFT nedir, ücretsiz NFT oluşturma, ücretsiz NFT satış siteleri? sorularını cevapladık,bir sonraki yazımızda görüşmek üzere

diğer teknoloji ile ilgili haberlerimiz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir